През следващото денонощие с умерен и силен вятър от север-североизток застудяването ще продължи. Ще бъде предимно облачно, в планините и на места в източната половина от страната - със слаби превалявания от сняг. Условия за по-значителни снеговалежи и навявания има в Централния Предбалкан.
Почти без валежи и с временни разкъсвания на облачността ще е над крайните западни райони. Минималните температури ще са между минус 3 и 2 градуса, максималните - предимно между минус 1 и 4 градуса, но заради вятъра усещането ще е за по-студено време, прогнозират синоптиците от НИМХ.
Над Черноморието ще е предимно облачно и ветровито. Ще духа силен, на моменти - и бурен, север-североизточен вятър. На места ще има превалявания от дъжд, по-интензивни и обилни - в крайните южни райони. За кратко дъждът ще се примесва със сняг. Максималните температури ще са между 3 и 6 градуса. Температурата на морската вода е 8-10 градуса. Вълнението на морето ще е 4-5 бала, в крайните южни райони ще е много силно - до 6 бала.
В планините ще е облачно и ветровито, с предимно слаби превалявания от сняг. По-значителни ще са снеговалежите на места в Стара планина. Има условия за снегонавявания. Вятърът ще е силен от североизток. Температурите ще се понижават и към 14.00 ч. на височина 1200 ще е около минус 5 градуса, на 2000 метра - около минус 12 градуса.
Атмосферното налягане ще се повишава и ще е по-високо от средното за месеца.
Във вторник от север облачността бързо ще се разкъса над по-голямата част от страната и ще намалее до предимно слънчево.
Вятърът в западната половина от страната ще отслабне. Сутрешните температури ще достигат на отделни места до минус 8-минус 9 градуса, а дневните ще останат без съществена промяна - между минус 1 и 4 градуса.
В сряда ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Сутрин ще е студено, но през деня ще започне затопляне.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Рафинерията на сръбската петролна компания НИС ще заработи на 17 или 18 януари
Как да спасим САЩ от авторитаризма?
Какво се случва с прехода на Meta от софтуер с отворен код към изкуствен интелект?
ОПЕК+ остави непроменени доставките на петрол в нестабилна среда
Законно ли беше залавянето на венецуелския президент от САЩ?
НАП проверява столичен магазин по сигнал за завишени цени
Рецепта от тефтера на баба: Ябълков сладкиш с орехи
Протест в Нова Загора под надслов "Справедливост и край на безнаказаността"
Зодиите с най-силни кариерни и финансови перспективи през 2026 г.
Страшна буря на Боровец: Вятърът изкорени дървета, коли са потрошени (СНИМКИ)
Силният вятър блокира полети на софийското летище "Васил Левски"
Зографски финишира на 23-то място в Инсбрук
Левски почна без Вуцов, но цъфна нов играч + СНИМКИ
Конте: Миналата година казах, че няма да сме активни на пазара и продадохме Квара!
ЦСКА обяви подробности за поклонението пред Димитър Пенев
Парадокс! Леао и Пулишич никога не играят заедно, а вкарват повече от всички
Арда пак ще гони Европа, Тунчев иска играч за конкретен пост
Седмична таро прогноза за 5 – 11 януари 2026
Дневен хороскоп за 4 януари, неделя
КОЛЕДНА ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни книги
Задължителни ястия за Йордановден (6 януари)
Седмична нумерологична прогноза за 5 – 11 януари 2026
Рецепти за трапезата на Йордановден
Фратрия обяви програмата за подготовката си
Стотици блокираха Нова Загора след двойна смърт на пътя
Хороскоп за 5 януари 2026
Стотици отдадоха почит на Димитър Пенев на стадион "Българска армия"
Задействаха BG-ALERT заради бурен вятър
Черно море се раздели с двама футболисти
Какво могат да ни разкажат физиците и астрономите за снега
Спря течът на въздух от руския сегмент на МКС
Дания получи зелена светлина от EКA за първата си лунна мисия
Вълчата Суперлуна на 3 януари 2026 г. ще бъде с 30% по-ярка
Очаква се магнитна буря на 2 срещу 3 януари
Възможно ли е животът на Земята да се е зародил на Червената планета?